ORAL and DENTAL HEALTH CLINIC
HOME PAGE ABOUTS US DOCTORS RECOMMENDATIONS OUR POLYCLINIC INTERNATIONAL PATIENTS CONTACT US
OUR SERVICES
AESTHETIC DENTISTRY
VISITOR STATISTICS
Active Visitors
: 8
Visitors Today
: 27
Total Visitors
: 895848
İmplant ve İmplant Uygulaması
Genel ve ciddi bir sistemik hastalığı olmayan, ya da kontrol altında olan, ve ağız içi klinik ve radyografik muayenelerinde sorun olmayan tüm kişilere uygulanabilir. Ülkemizde diş hekimliği dünya standartlarında uygulanmaktadır.

İmplant nedir?

İmplant titanyumdan imal edilmiş olan ve diş kökünü taklit etmekte kullanılan “yapay kök” lerdir.
                                                                                     

İmplant kimlere uygulanabilir?

Genel ve ciddi bir sistemik hastalığı olmayan, ya da kontrol altında olan,  ve ağız içi klinik ve radyografik muayenelerinde sorun olmayan tüm kişilere uygulanabilir. Klinik muayeneden kasıt; bireyin ağız hijyeni ve implant uygulanacak olan boşluğunun yeterli seviyede olmasını, radyografik muayeneden kasıt ise; dikey ve yatay olarak yeterli kemik kalınlığını ifade etmektedir.                                                                                   

İmplant uygulaması zor mudur?

Ülkemizde diş hekimliği dünya standartlarında uygulanmakta ve gelişen tüm tıbbi cihazlar aynı anda kliniklere ulaşmaktadır. Bu bağlamda üretilmiş olan cihazlar gerek hastalarımızın gerekse biz hekimlerin öncelikli olarak “cerrahi prosedürlere sadık kalmak” koşulu ile işimizi kolaylaştırmaktadır.
İmplantlar son derece kolay ve acısız uygulanan ve başarılı neticeleri olan tedavi alternatifleridir. İmplant tedavisi görmüş hastaların büyük çoğunluğu tekrar implant yaptırmayı tercih edeceklerini bildirmişlerdir.

Protez altı implant ne demektir?

Anatomik olarak alt ve üst çenelerimizin arka bölgeleri ( büyük azılar bölgesi ) ön bölgelerine göre daha risklidir. Alt çenede mandibular kanal, üst çenede ise maxiller sinüsler bulunmakta ve bu anatomik oluşumların üzerindeki kemik seviyesi azaldığında bu oluşumlar ağız içerisine yaklaşmaktadır. Üst çenede sinüs lifting operasyonu bu probleme bir çözüm olsa da alt çene de sinir dokusunun kemik içerisinden yönünün değiştirilmesi çok daha komplike, zorlu ve uygulaması zor bir tekniktir.

Böyle durumlarda hastalarımızın çenelerinin ön bölgelerine yerleştirilen implantlarla protezler ilişkilendirilerek protezlerde maximum stabilizasyon sağlanabilmekte, diliyle protezini  çıkarabilen bir kişi  eliyle kuvvet vererek dahi protezini çıkaramayacak seviyeye getirilmektedir.

• Other Headlines
Copyright © WhiteDent.net The information contained on our website is never a substitute for medical treatment or consultation. The content of this site, visitors were prepared to inform health purposes.
btwebs web solution