ORAL and DENTAL HEALTH CLINIC
HOME PAGE ABOUTS US DOCTORS RECOMMENDATIONS OUR POLYCLINIC INTERNATIONAL PATIENTS CONTACT US
OUR SERVICES
AESTHETIC DENTISTRY
VISITOR STATISTICS
Active Visitors
: 17
Visitors Today
: 36
Total Visitors
: 895857
Gülüş Tasarlama ve Kriterleri
Tebessüm deyip geçmeyin. Mükemmel bir gülüşe sahip isek dişlerimizin rengi ve kalitesi karsımızdaki insanlara sağlık ve kendine güven olarak yansır. Mükemmel bir gülüş kariyerinizi ve özel hayatinizi olumlu yönde geliştirecektir.

Gülüş tasarımı ,hekimlik ve sanatın birlikte uygulanarak, yüze özel ideal gülüşü sağlayabilmektir. Sizin birtakım kişisel istekleriniz ile sağlık ve doğallığı da birleştirerek sağlıklı bir gülüşü planlamaktır.
 
Dişler, birbirleri ve onları çevreleyen yumuşak dokular ile uyumlu olarak dizilmiştir. Güzel bir gülüşün temel elemanları dişlerdir ve dolayısıyla diş şekilleri ve anatomik özellikleri hakkında kapsamlı olarak bilgi sahibi olmak, tüm tedavilerin temelini oluşturur. İyi tasarlanmış bir gülüşün nasıl olması gerektiği hakkında daha fazla fikir sahibi olabilmek için, yüz hatlarının iç ve dış kenarları incelenmelidir.
 
Yüz hatları, cinsiyet, yaş, gülüş simetrisi, dişlerin sıralanışı ve renkleri, dudaklar ile diş etleri estetik gülüş ifadesini belirleyen faktörlerdir. Gülüş tasarımında tüm bu faktörler göz önüne alınarak dişlerin formu belirlenir.
 
Gülüş tasarımıyla daha genç görünmek mümkündür. Her açıdan çok daha sağlıklı, pırıl pırıl dişlere kavuşmanız mümkün. Diş beyazlatmadan, görünmeyen diş teline kadar kozmetik amaçlı birçok yenilik sizi bekliyor.

Gülüş Tasarlamada Kriterler

1) Gingival sağlık  8) Diş formu
2) İnterdental kapama 9) Diş karakterizasyonu
3) Diş aksı  10) Yüzey yapısı
4) Zenith noktaları 11) Renk
5) Gingival seviyelerde denge 12) İnsizal kenar konfigürasyonu
6) İnterdental kontağın seviyesi 13) Alt dudak çizgis
7) Relatif diş boyutları 14) Gülüşte simetri
 
Kaç Tür Gülüş İfadesi Vardır?    

Genel olarak gülüş ifadeleri üç ana başlıkta toplanır. Bu temel kategoriler de kendi içlerinde değişik varyasyonlara sahiptir.
 


Çekici Gülüş

Bu kategoride ön dişler yan dişlere göre fark edilebilir derecede uzundurlar. Aslında genç bireylerde durum zaten böyledir, ön keserler ilk süren dişler olduğundan zamanla yıpranırlar ve boyları kısalır. Bu da beraberinde yaşlı bir görünüm getirir. Çekici bir gülümsemeye sahip olabilmeniz için ön dişler diğerlerine oranla daha uzun olmalıdır. Ön dişlerin bu şekilde dizaynı size genç, dinamik ve çekici bir gülümseme kazandıracaktır. Bu kategori genç yaştaki bireyler için uygundur.

• Other Headlines
Copyright © WhiteDent.net The information contained on our website is never a substitute for medical treatment or consultation. The content of this site, visitors were prepared to inform health purposes.
btwebs web solution