ONLINE RANDEVU
DENTAL İMPLANTLAR

ALL ON FOUR İMPLANT

All-on-4 tedavi konsepti, dişsiz veya yakında dişsiz olacak hastalara aynı gün cerrahi bir işlemle 4-6 implant üzerine sabit bir tam kemerli protez restorasyonunun yerleştirildiği bir tekniktir.

All-on-4 tedavisinde geleneksel implantlarda kullanılan titanyum vida mekanizması kullanılmaktadır. Geleneksel implantlar ve Hepsi bir arada implantlar arasındaki en büyük fark, bunların ağız boşluğu içinde nasıl konumlandırıldıklarında yatmaktadır.

Geleneksel yaklaşımlar tamamen dişsiz bir çenedeki eksik dişlerin yerine 8 veya 10 implantın kullanılmasını gerektirirken, bu yenilikçi teknik sadece 4 implant gerektirir.

Ön bölgeye iki implant, çene kemiğinin arka kısmına iki implant yerleştirilir. Öndeki implantlar 90 derecelik bir açıyla yerleştirilirken, arkadaki implantlar maksimum stabiliteyi sağlamak için 45 derecelik bir açıyla yerleştirilir.

All-on-4 tedavisinde tedavi öncesi hastalardan alınan ölçümlere göre geçici protezler hazırlanır. Bu geçici protezler implantlara takılır. 3 Ay sonra hastanın kalıcı protezleri takılır.

Avantajları

En önemli avantaj, cerrahi işlemin kısa süresi ve toplam tedavi süresidir. İmplantların arka bölgeye açılı yerleştirilmesi kemik grefti ihtiyacını önler ve zaman kazandırır.