ONLINE RANDEVU
ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA

Zirkonyum Diş Kaplama nedir?

Zirkonyum diş kaplama, diş hekimliğinde kullanılan bir tür dental restorasyon veya diş kaplama materyalidir. Zirkonyum diş kaplamaları, özellikle estetik amaçlarla ve dişlerin iyileştirilmesi için kullanılır. İşte zirkonyum diş kaplamaları hakkında daha fazla bilgi:

Neden zirkonyum kaplama yaptırmalıyım ?

Doğada bulunan ve biouyumluluğu çok yüksek olan bu materyal, dişeti sağlığına katkı sağlamaktadır. Ayrıca beyaz renkli oluşu ışık geçirgenliğine izin vermekte ve doğal diş görüntüsünün yakalanmasını sağlamaktadır. Estetik açıdan elde edilen bu saydam ya da şeffaf görüntü çok olumlu sonuçlar vermektedir.

Beyaz bir metal oluşu, diş hekimliğinde kullanılan diğer alt yapı materyalleri ile karşılaştırıldığında dayanıklılık açısından da üstün, baskıya ve gerilme kuvvetlerine daha dirençli olmasını sağlamıştır.

Zirkonyum öncesinde kullanılan tam seramik kaplamalar ağırlıkla ön dişlerde tercih edilebilmekte azı dişler bölgesinde ki çiğneme kuvvetlerine dirençlerinin zayıflığından ötürü tercih edilememekteydi. Zirkonyum altyapı ise normal metallerden daha da dayanıklı oluşu sayesinde hem estetik hemde fonksiyonel açıdan tatmin edici sonuçlar vermektedir.

Zirkonyum diş tedavisinin diş etiyle uyumu nasıldır?

Zirkonyum diş tedavisi, diş eti ile uyumu oldukça başarılı olan bir tedavi seçeneğidir. Zirkonyumun doğal beyaz rengi, gerçek diş rengine benzerliği sayesinde diş eti ile uyumlu bir görünüm sağlar. Ayrıca zirkonyumun pürüzsüz ve doku dostu yüzeyi, diş eti dokusu ile uyumlu bir şekilde etkileşim gösterir. Bu nedenle, zirkonyum diş kaplamalarının diş eti ile uyumu genellikle oldukça estetik ve doğal sonuçlar doğurur. Diş eti çizgisine uyumlu olarak yerleştirildiğinde, zirkonyum kaplamalar estetik bir gülüş elde etmek isteyen hastalar için ideal bir seçenek olabilir.

“WhiteDent Mecidiyeköy Diş Kliniğimizde, Zirkonyum Diş Kaplama tedavisi olmak veya tedaviler hakkında detaylı bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.”