ONLINE RANDEVU
ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

GÜLÜŞ TASARIMI

Gülüş Tasarımı nedir?

Gülüş tasarımı, diş hekimliği ve kozmetik cerrahi alanlarında estetik bir gülüş elde etmek için kullanılan bir yaklaşımın adıdır. Gülüş tasarımı, hastanın dişlerini, dudakları, ağız yapısını ve yüz özelliklerini dikkate alarak bir estetik gülüş yaratmayı amaçlar. Bu yaklaşım, hastanın kişisel tercihlerini, yüz yapısını ve diş yapısını incelemeyi içerir.

GÜLÜŞ TASARIMI

Günümüzde çok rağbet gören ve  tüm insanlarca tercih edilen beklentilerden  biri de kuşkusuz ki Estetik‘ tir. Gelişen ve sosyalleşen dünyada özellikle sosyal medya ve cep telefonu teknolojisi sayesinde  artan fotoğraf çekme isteği insanlarında kendileri ile alakalı görsel değişim isteklerini daha kolay fark edebilmesine ve bunun için aksiyon almalarına da vesile olmuştur. Eskiden kadın kimliği ile daha çok özdeşleşen bu tarz beklentiler günümüzde cinsiyet fark etmeksizin herkes için bir ihtiyaç olmaya başlamıştır.

Diş hekimliğinde ise en çok karşımıza çıkan isteklerin başında daha beyaz ve düzgün dişlerin olması arzusu çıkmaktadır.

 

Gelişen diş hekimliği teknolojileri ile paralel ilerleyen materyal teknolojileri sayesinde , diş hekimliğinde kullanılan estetik malzemelerde her geçen gün daha da incelebilmekte ve aynı zamanda gücünü ve dayanıklılığını hem korumakta hem de arttırmaktadır.

Bu anlamda en büyük ilerlemenin yaşandığı tedavi seçeneklerinden biri de Lamine Veneer kaplamalardır.
Geleneksel kuron – köprü ya da halk tabiri ile kaplama dişlerden farkı , dişte çok daha az bir aşındırmaya ihtiyaç duymalarıdır.
Dişlerin sadece ön yüzünden çok az bir aşındırma yapılarak ( kimi vakalarda hiç aşındırmasız olabilmektedir) istenilen estetik sonuçların alındığı, halk arasında artık sıkça duyduğumuz Hollywood Smile / Ünlü Gülüşü tedavisi hızlı ve kesin bir tedavidir.
Ortalama bir tedavide, ilk seansta genellikle dişlerin aşındırılması ve ölçü alımı sonrası geçici dişler yapılır. 3-4 gün sonrasında hazırlanmış olan Lamine Seramik dişler prova edilir ve rengi ve son şekli beğenilen dişler kısa bir cilalama işlemi sonrası özel uygulama ile ağızda yapıştırılır ve tadavi sonlanır. İhtiyaç duyulan toplam süre 4-7 gün arasındadır.

Laminate Veneer seramik dişlerle ;

a-) Çapraşık dişler , tel tedavisine alternatif olarak çok hızlı bir şekilde,
b-) Renklenmiş dişler , bleaching ( diş beyazlatma ) tedavisine alternatif olarak çok daha uzun süre kullanım avantajı ile
c-) Aşınmış dişler , kuron-köprü tedavisine alternatif olarak çok daha az diş aşındırılarak tedavi edilebilir.

Sonuç olarak diş hekiminin multidisipliner bir bakış açısına sahip olabilmesi , gerek dişlerdeki estetik ihtiyacı giderirken eş zamanlı olarak diş etleri ,dudak ve hatta burun ve genel yüz görünümü ile uyumlanabilecek bir gülüşü tasarlayabilecek sanatsal bakışa da sahip olması gerekmektedir. Böylellikle parçaya değil bütüne odaklanmış ve ahenk içerisinde yüze ve gülüşe uygun dişleri yapabilmek mümkün olacaktır.

Diğer yandan yetenekli ve kabiliyetli bir seramist/ diş teknisyeni de bu başarının anahtar unsurlarının en önemlilerinden biridir.

“WhiteDent Mecidiyeköy Diş Kliniğimizde, Gülüş Tasarımı | Gülüş Estetiği tedavisi olmak veya tedaviler hakkında detaylı bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.”