ONLINE RANDEVU
ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

DİŞ DOLGUSU TEDAVİSİ

Diş Dolgu Tedavisi

Dişlerimizde zaman zaman çürükler, travmalar veya diş sıkma gibi nedenlerle deformasyonlar meydana gelebilir. Bu tür sorunları genellikle dişlerle uyumlu olan kompozit malzemelerle tedavi etmek mümkündür.

Günümüzde, kompozit malzemeler genellikle diş rengiyle uyumlu olduğu için estetik açıdan tercih edilirler. Erken müdahaleyle eksik veya hasarlı bölgeleri onarmak, dişlerin uzun yıllar sorunsuz ve ağrısız bir şekilde ağızda kalmasını sağlayabilir.

Hangi durumlarda diş dolgusu gereklidir?

Diş dolgusu, çürümüş dişlerin onarılması, kırık veya çatlak dişlerin tamir edilmesi, dişler arasındaki boşlukların doldurulması, dişteki lekelerin giderilmesi gibi birçok durumda gereklidir.

Diş dolgusu ne kadar süre dayanır?

Diş dolgusu dayanıklıdır, ancak ömrü dolgunun türüne, dişin kullanımına ve bakımına bağlı olarak değişebilir. Genellikle diş dolguları 5 ila 15 yıl arasında dayanabilir.

Dişlerde genelde hiç aşındırma yapmadan aynı seansta klinik ortamında yaklaşık 1 saat gibi kısa bir sürede bitirilebilen bu tedavi seçeneğin de hızlı ve sağlıklı bir biçimde gülüşünüzde büyük bir fark yaratabilirsiniz. Direk teknik olarak da adlandırılan bu yöntemde başarılı bir cilalama protokolü ve kaliteli cila pastaları ile uzun yıllar dişlere yapılan ilave alanlarda hiç bir renkleşme ya da ek yeri görünmesi sorunu da olmamaktadır.

Lamine diş tedavisine en büyük avantajı hızlı yapılabilmesi ve ekonomik oluşudur.